BODY IN BALANCE – TAJEMNICE ŁAŃCUCHÓW MIĘŚNIOWYCH I TRZEWNYCH – połączenie pomiędzy kończynami i tułowiem

Miejsce i termin: Warszawa, 29-31.01.2026
Prowadzący: Jan Herreman PT, MT oraz Eric Van Tendeloo D.O.
Cena: 2900zł
Kurs dla: osteopatów, studentów osteopatii, fizjoterapeutów, lekarzy, studentów medycyny, położnych
Podczas modułu pierwszego, poza wprowadzeniem teoretycznym omawialiśmy wpływ różnych łańcuchów mięśniowych na funkcjonowanie tułowia. Moduł drugi to kontynuacja omawiania wpływów różnych łańcuchów na poziomie miednicy, kończyny górnej i dolnej oraz odcinka szyjnego kręgosłupa. Interakcja pomiędzy tułowiem i kończynami zostanie omówiona w obu kierunkach. – dysfunkcje w obrębie miednicy: anterioryzacja, posterioryzacja, torsja, otwieranie i zamykanie w odniesieniu do kończyn dolnych: teoria, badanie i leczenie – funkcjonowanie różnych łańcuchów (tkanka łączna: zgięcie, wyprost, otwieranie i zamykanie) oraz korespondujące leczenie kończyny górnej, dolnej i kręgosłupa szyjnego. – większy nacisk położymy również na wpływ trzewi na funkcjonowanie kończyn oraz kręgosłupa szyjnego.
Program kursu
Dzień 1.
Dysfunkcje w obrębie miednicy: anterioryzacja, posterioryzacja, torsja, otwieranie i zamykanie w relacji do kończyn dolnych: teoria, badanie.
Miednica i jej wpływ na kończyny dolne: teoria i badanie.
Dzień 2.
Łańcuchy w obrębie kończyn dolnych – tkanka łączna: zgięcie, wyprost, otwieranie i zamykanie: teoria i badanie
W jaki sposób łańcuchy w obrębie kończyny dolnej wpływają na postawę i funkcję: teoria i badanie
Wpływ spazmu trzewnego i zastojów na kończyny dolne.
Przeprogramowanie łańcuchów w kończynach dolnych – prawdziwa/rzekoma koślawość i szpotawość: teoria i praktyka.
Dzień 3.
Łańcuchy na poziomie kręgosłupa szyjnego i ich potencjalny wpływ na stawy skroniowo-żuchwowe i ich wpływ na obszar szyjno-barkowy, TOS…: teoria i badanie.
Łańcuchy mięśniowe w obrębie kończyny górnej (zespół cieśni nadgarstka, zespół zamrożonego barku, łokieć tenisisty i golfisty) – teoria i badanie.